Znajdź swój typ sylwetki, żeby zawsze wyglądać obłędnie!
Seria postów, w których opisuję typy kobiecych sylwetek. Jeżeli ubierasz się zgodnie ze swoim typem sylwetki, to zawsze wyglądasz pięknie.
sylwetka proporcjonalna, sylwetka prosta, stylistka osobista
16023
post-template-default,single,single-post,postid-16023,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Odkryj swój typ sylwetki i wyglądaj obłędnie! Część III – ostatnia!

Kolejny tydzień i kolejny krok do przodu! Świętujemy! Idziemy powoli, bo wcale nie trzeba się spieszyć. Ja chodzę szybko, ale wcale się nie spieszę. Mamy czas, prawda? Wprowadzanie zmian to proces,a ja chcę, żebyś dobrze się w nim czuła.

Oczywiście początki wymagają większego nakładu pracy. Czytasz, analizujesz, próbujesz zrozumieć. Czujesz się zagubiona, może nawet zdenerwowana, bo o co tutaj chodzi?! 🙂 To zupełnie normalne! Moje początki też nie były łatwe. Wiedziałam już, co i jak, ale w teorii. Potem, kiedy stanęłam przed lustrem, to doszłam do wniosku, że nie mam nic, co mogłabym ubrać! Zaczęłam bardzo komplikować sprawę, po prostu podeszłam do tego zbyt serio…

Dla Ciebie chcę inaczej. Więcej zabawy i radości z tego, że zaczynasz nową przygodę ze stylem. Dlatego przygotowuję tablice na pinterest, które dają Ci szerszy obraz tego, o czym piszę. Możesz zobaczyć wszystkie triki, o których piszę. Uwierz mi, że kiedy zaznajomisz się z tematem proporcji, to ubieranie zgodnie z Twoją budową ciała będzie dla Ciebie naturalnym procesem.

W poprzednich postach omówiłam trzy typy sylwetek – większa na górze, większa na środku i większa na dole. Dzisiaj czas na pozostałe dwie sylwetki – proporcjonalna i prosta sylwetka. A więc siadaj wygodnie przy biurku, fotelu, na ławce, na kocu, na krześle, w tramwaju… i zaczynamy!

Sylwetka proporcjonalna – oznacza, że Twój biust i biodra są zbliżone, a Twoja talia jest mniejsza. Proporcjonalna sylwetka nie jest wbrew pozorom najłatwiejsza do ubrania, bo tworzy naturalną klepsydrę i trzeba uważać, żeby jej nie zaburzyć. Co to oznacza w praktyce? Uwaga powinna być rozprowadzona równomiernie 🙂 Proporcjonalna sylwetka potrzebuje akcji po równo – i na górze i na dole.

Oto kilka trików, które pomogą Ci podkreślić proporcjonalną sylwetkę:

Odsłaniaj nogi i ramiona – tak wiem, powtarzam to jak mantrę, ale to prawda! Odsłonięta skóra przyciąga wzrok! W tym wypadku potrzebujemy tego i na górze i na dole. Możesz odsłonić łydkę i ramiona. Albo postawić na większy dekolt i asymetryczny dół ołówkowej spódnicy.

Po równo koloru – kolory łatwo przyciągaja wzrok, a więc możesz śmiało postawić na kolorową stylizację, w której zarówno góraj, jak i dół będą w wyrazistych kolorach (moje marzenie – widzieć kobiety noszące kolory).

Ubrania, które są dopasowane – żeby podkreślić Twoją naturalną klepsydrę możesz śmiało postawić na dopasowaną górę i dół stylizacji. Nie ma miejsca, od którego chcesz odwrócić uwagę, a więc wszystkie trzy strefy wymagają po równo.

Wzory, wzory, wzory – na całej długości. Ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Bluzka w kwadraty połączona ze spódnicą w trójkąty, albo ze spodniami w kółka… Czyż to nie wspaniałe?

Najważniejsze, żebyś pamiętała, żeby równo dzielić uwagę. Wybierasz cekinową bluzkę? Świetnie, załóż do niej spodnie 3/4 i odsłoń łydki. Chcesz założyć spódnicę w kolorze pomarańczowym? Wspaniale! Dobierz do niej bluzkę, która ma równie wyrazisty kolor lub wzór. Mogłabym tu mnożyć przykłady, ale wolę pokazać Ci je na specjalnie przygotowanej tablicy pinterest 🙂

Źródło – pinterest.com

Tablica z inspiracjami dla sylwetki proporcjonalnej – kliknij tu

Czas na prezentację ostatniego już typu sylwetki damskiej – prosta sylwetka. Czasami możesz spotkać się z określeniem sylwetka sportowa. Oznacza to, że nie posiadasz wyraźnie zarysowanych kobiecych kształtów. Pamiętaj, że nic w tym złego! Są ubrania, które zbudują linię bioder, talię i dekolt w naturalny sposób.

Jeżeli posiadasz ten typ sylwetki to możesz pozwolić sobie na każde szaleństwo i wariację modową, która zbuduje Twoją klepsydrę. Dozwolone wszystkie chwyty 🙂

Oto kilka trików modowych, które zbudują wizualnie Twoją klepsydrę:

Wzory, wzory, wzory – jeżeli w swojej stylizacji postawisz na ubrania we wzory (kwiaty, figury geometryczne, paski) stworzysz wrażenie bardzo kobiecej sylwetki. Wzory są delikatnie „oszukują oko” i wprowadzają zamieszanie, które w przypadku tej sylwetki jest wskazane. Możesz łączyć ze sobą ubrania w różne wzory np. spodnie w kwiaty połączyć z bluzką w zwierzęce wzory.

Asymetria – zaprzyjaźnij się z asymetrią. Asymetria wprowadza w sylwetce ruch i tworzy kształty, których potrzebujesz. Wybierz bluzkę z asymetrycznym rękawem, spódnicę z asymetrycznym dołem, sukienkę z asymetryczną falbanką. Bądź kreatywna!

Falbanki – falbanki w każdej postaci, bo dodadzą Ci kształtów! Falbanka na brzuchu, balbanka na dekoldzie, falbanka idąca wzdłuż sukienki. Na mojej tablicy pinterest zobaczysz wiele falbankowych inspiracji.

Marynarka bez guzików – pokochaj ten model marynarki! Nie dość, że jest uniwersalna (spodnie, sukienka, spódnica, praca, randka, kolacja ze znajomymi, imieniny cioci Wandzi), to jeszcze wspaniale modeluje talię. Idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet o prostej sylwetce.

Pasek taliowy – znajdź w swojej szafie miejsce na nie jeden, a kilka pasków taliowych. Dlaczego? Bo zakładając taki pasek na siebie automatycznie profilujesz swoją talię i wydłużasz nogi.

Ubrania z wysokim stanem – te ubrania (zarówno spodnie jak i spódnice) naturalnie modelują talię, nawet jeżeli nie jest wyraźnie zarysowana.

Źródło – pinterest.com


Po więcej inspiracji dla prostej sylwetki kliknij tu.

I już! Koniec czytania o typach sylwetek i sposobach na ich ujarzmienie. Pamiętaj proszę, że nie ma gorszych i lepszych sylwetek. Wszystkie są piękne i wyjątkowe na swój sposób. I ja i Ty mamy miejsca, które lubimy i te, które staramy się ukryć przed światem. Prawda jest taka, że te miejsca są problematyczne tylko dla nas. Świat ich nie widzi

Twoje ciało to Twoja historia. Twoja twarz to Twoja historia. Chcę Cie poznać. Chcę Ci pogratulować. Chcę Cię wspierać.

Ściskam Cię mocno! Niech moc będzie z Tobą piękna!

Powered by love,
Magda

Magda Netkowska
magda@magdanetkowska.com
No Comments

Post A Comment