Podaruj sobie odrobinę słońca i dodaj kolor pomarańczowy do swojego stylu!

Uśmiechnięta twarz Magdy w pomarańczowym t-shircie

Podaruj sobie odrobinę słońca i dodaj kolor pomarańczowy do swojego stylu!

Po krótkiej przerwie na czerwoną szminkę, wracamy do kolorów i ich symboliki! Tęskniłaś?🥰 Dzisiejszy wpis jest dla mnie szczególny, bo pomarańczowy zajmuje najwyższą pozycję w mojej piramidzie kolorów. Chcę wprowadzić Cię do jego świata, opowiedzieć o jego symbolice i zachęcić Cię do tego, żebyś porzuciła stereotypowe myślenie i zaczęła spełniać swoje potrzeby właśnie przy użyciu pomarańczowego. Gotowa?

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że jest to kolor, którego się obawiamy. O ile łatwo jest wprowadzić go do swojego logo albo kampanii marketingowej produktu, to trudniej jest wpleść go do swojego stylu. Dlaczego? Z jednej strony boimy się jego właściwości. Pomarańczowy jest bardzo widoczny i nie można, po prostu nie można go zignorować. Z drugiej strony uważamy, że nie jest on tak schlebiający, jak kolor czerwony. Tylko, że pomarańczowy ma zupełnie inne właściwości niż czerwony i idealnie sprawdzi się w sytuacjach, w których do głosu dochodzą emocje, aspiracje i kreatywność. Kolor pomarańczowy:

 • pobudza kreatywność i uwalnia swobodne myślenie – idealny wybór dla kobiet, które tworzą, wymyślają, układają, projektują
 • ośmiela innych i wyzwala pozytywne, ciepłe odczucia – kolor, który łączy ludzi
 • ma pozytywny wpływ na metabolizm Twojego ciała, ponieważ jest kolorem odpowiedzialnym za trawienie i przyswajanie pokarmu
 • kolor ciepła i troski – reprezentuje wewnętrzną energię, którą należy się dzielić: empatię, zrozumienie i dobro, przez co umacnia szacunek do siebie i innych
 • pomaga szybciej otrząsnąć się po trudnych przejściach
 • podkręca motywację i pobudza do podjęcia działania
 • ma pozytywny wpływ na poziom zadowolenia i satysfakcji własnej
 • wspiera aktywność umysłową, przez co pomaga szybciej znaleźć rozwiązanie problemu
 • odmładza – dzięki jego słonecznym właściwościom
 • kolor szczęścia, słońca i radości – wspaniale rozświetla twarz i powoduje, że promieniejesz
 • bezpośrednio nawiązuje do kobiecej energii i seksualności
 • kolor, który reprezentuje samokontrolę
 • kolor wolności i swobody

Jak widzisz moc i siła przekazu, która płynie z koloru pomarańczowego pozytywnie wpłynie na relacje Twoją relację z samą sobą, a także z innymi. Sprawi, że poprawi się Twoje samopoczucie, a także wpłyniesz pozytywnie na samopoczucie ludzi, którymi się otaczasz. Pokażesz mocne strony swojej osobowości i wzbudzisz powszechną ciekawość. Dasz się poznać ze strony twórczej i kreatywnej, co zdecydowanie pozwoli Ci rozwinąć skrzydła zawodowe. A na dodatek zadbasz o swój metabolizm i wspomożesz swój organizm w szybszym przyswajaniu pokarmów. Czy mam dodać coś jeszcze?

Pomarańczowy jest kolorem czakry sakralnej/seksualnej, położonej w górnej części kości krzyżowej. Kontroluje energię seksualną i znajduje się w centrum pierwotnych emocji człowieka. Sprawia, że doświadczamy przyjemności i zadowolenia z siebie. Jeśli zwiększymy występowanie koloru pomarańczowego, to zwiększymy poziom przyjemności i samozadowolenia.

Jeśli tęsknisz za latem i chcesz zachować promienie słoneczne na dłużej, to nie ma lepszego rozwiązania! Dzięki niemu rozświetlisz i rozpromienisz swoją twarz, a także dodasz sobie energii, która towarzyszy Ci podczas słonecznego dnia. Tak, to naprawdę takie proste! Jeśli zadziałasz na kilku płaszczyznach – zadbasz o pomarańczowy kolor w szafie, o pomarańczowy kolor w wystroju wnętrza i pomarańczowy kolor na talerzu, to jest wielce prawdopodobne, że szybko zaczniesz doświadczać pierwszych zmian w swoim życiu. Podaruj sobie odrobinę słońca.

Pomarańczowym kolorem manifestujemy naszą siłę, jednocześnie otulając się promieniami słońca. 👐

Jeśli nie jesteś do końca przekonana, jak zaprosić kolor pomarańczowy do swojego stylu, to biegnę na ratunek! 😊 Przygotowałam zestaw genialnych i oryginalnych stylizacji z elementami pomarańczowego. Będą świetną inspiracją. Zobaczysz, jak różnie, zabawnie, ciekawie i energetycznie wygląda kolor pomarańczowy. Klikając TU! 

Zwróciłaś uwagę na energię i radość, która emanuje z każdej stylizacji? Kobiety wyglądają kwitnąco, interesująco, zwracają na siebie uwagę, ale nie są tak stanowcze, jak w przypadku koloru czerwonego. W pomarańczowym fajne jest to, że rozpromienia inne kolory. Widać to na filmie, który w pełni dedykowałam kolorowi pomarańczowemu. Zestawiłam intensywny odcień z innymi kolorami, żebyś lepiej widziała jego magiczne właściwości. Mam nadzieję, że dasz mu szansę. Nawet jeśli nigdy nie zastanawiałaś się nad pomarańczowym. Nawet jeśli pomysł założenia pomarańczowego wydaje się absurdalny. Daj sobie szansę. Nie wiesz jeszcze, ile pięknych historii Cię czeka! Kliknij TU, żeby przejść do filmu

 

Magda na tle zestawu do analizy kolorystycznej

Przyznam szczerze, że moje życie zmieniło się odkąd zaczęłam wprowadzać kolor pomarańczowy na salony.  To on dodał mi pewności siebie, kiedy podjęłam decyzję o prowadzeniu własnego biznesu i podjęcie tematu kolorów.  Tak stał się częścią mojego logo i byłą to jedna z najlepszych decyzji, którą podjęłam.

Magda Netkowska logo

Doświadczam jego magii za każdym razem, kiedy spotykam się z nowo poznanymi ludźmi, którzy są dla mnie niebywale mili, sympatyczni i ufni. Ten kolor przyciąga, buduje i scala. Ten kolor ośmiela, rozświetla i energetyzuje. Wiem, że w głębi duszy tego właśnie potrzebujesz. Każda z nas tego potrzebuje! Jedyne, o co Cię proszę, to otwarta głowa i odrobina wiary w siebie. Nie próbuj przekonywać się na siłę, a szukaj tego, co daje Ci impuls radości i podekscytowania w sercu. Pokazuj emocje, które chcesz wyrazić i pozwól innym odkryć Twoje piękno. 

 

Powered by love,

Magda

Magda Netkowska
magda@magdanetkowska.com
No Comments

Post A Comment