List do Ciebie

Być dla siebie delikatnym. Czy wiesz, co to znaczy? Czy wiesz, jak to jest odpuścić, odstawić cały bagaż doświadczeń i pobyć w ciszy? Z tym, co masz teraz, dokładnie w tym momencie. Poczuj, jak niewiele waży Twoja teraźniejszość. Bagaż, który dźwigasz i który utrudnia Ci podróż, należy do przeszłości. Idziemy dalej? W lekkości umysłu i ciała powędrujemy w głąb siebie.

 

Cisza… Czujesz bicie serca i rytm, który wygrywa w Twojej duszy?

 

Zatańczysz?

 

W rytm Twojego serca. Ja zaśpiewam o tym, co czujemy: o radości, spokoju i ciszy, która nas otula.

 

Chodź, zabiorę Cię za rękę. Pójdziemy tam, gdzie wieje wiatr. Poczujemy się wolno i swobodnie, bo wiatr wywieje wszystkie nasze troski. Ty i ja. Ja i Ty. Razem. Krok w krok, spojrzenie w spojrzenie. Lubię, kiedy spacerujemy. Dostrzegam wtedy Twoje zmartwienia. Pamiętaj, że trzymam Cię za rękę. Przy mnie nie musisz udawać superbohatera.

 

Jesteśmy dla siebie zwykłymi ludźmi, a łączy nas tak wiele. Idziemy za rękę tam, gdzie wiatr odsłoni wszystkie nasze zakamarki.

 

Czujesz głód? A może chce Ci się pić? Mam wszystko, Twoje ulubione przekąski i ukochany napój. Ha, uśmiechasz się pod nosem, to miłe. Zabrałam Cię w podróż, więc pomyślałam o wszystkim. Mam nawet latarkę, gdybyśmy zabłądzili w ciemne zakamarki umysłu. Razem boimy się mniej.

 

Jeśli powiem, że zamartwiasz się zbyt często, posłuchasz? Często wybiegasz za daleko w przyszłość i projektujesz scenariusze, które nie wspierają Twojego serca. Gdybym tylko mogła Ci pokazać, ile dobra jest w Tobie! Gdybym mogła posadzić Cię przed telewizorem i włączyć film z własnego życia. Wzruszylibyśmy się oboje. Film łapie za serce już od pierwszej minuty. Jesteś wspaniałym człowiekiem. Czasami tylko o tym zapominasz.

 

Czy możesz przestać zapominać, jakim wspaniałym człowiekiem jesteś?

 

Chciałabym, żeby świat mógł doświadczyć Twojej siły, inteligencji, poczucia humoru i kreatywności, która aż krzyczy! Czas pokolorować życie. Tak, zdecydowanie potrzebujesz koloru. Posłuchasz? Coś Ci powiem na ucho: „Niebo jest niebieskie. Morze jest niebieskie, a las jest zielony. Później opowiem Ci o słońcu, kiedy przyjdzie na to czas.” Zacznijmy kolorować. Szybciej poczujesz się szczęśliwym człowiekiem.

 

Nie martw się, ja też czasami zapominam o tym, co jest ważne. Dlatego zawsze noszę ze sobą torebkę z wdzięcznością. Wdzięczność prowadzi mnie tam, gdzie powinnam pójść. Nigdy mnie nie zawiodła, a mimo wszystko czasem o niej zapominam. Pokazać Ci wdzięczność ukrytą w torebce? Dziękuję, że jesteś. Niczego więcej mi nie trzeba.

 

W lepszym Ci do twarzy. W gorszym nie szczególnie. Oczywiście zawsze będę Cię lubić, ale w gorszym trudniej się z Tobą rozmawia.

 

Trzeba być ze sobą szczerym. I tak spotkamy się w środku zdania, bo interesuje mnie to, co masz do powiedzenia. Chciałabym częściej słyszeć Twoją pewność siebie. Mówisz wtedy z taką pasją, wiarą i starannością, czym wzbudzasz zainteresowanie wszystkich dookoła. Mam to szczęście, mieć Twoją uwagę w tym momencie.

 

Docieramy do celu. Wzbiera we mnie ekscytacja, że mogę pokazać Ci to miejsce! Tam czeka na nas kolor słońca i wspomnienie, którego nigdy nie zapomnimy. Nazwij ten moment, który jest wyjątkowy, jak Ty. Zawsze masz takie dobre pomysły.

 

Musisz jeszcze tylko wziąć głęboki wdech i wydech i będziemy na miejscu.

 

To tu! Zabrałam Cię na wzgórze nadziei, radości i marzeń, gdzie jesteś wolnym człowiekiem. Spójrz na zieleń trawy i błękit tego nieba. Wszystko po to, żeby łatwiej marzyć. Poczuj wiatr we włosach, który wywiewa lęki i straszydła z Twojej głowy. Poczuj to piękne żółte słońce, które świeci tak, jakby chciało Cię dotknąć. Nie martw się, wzięłam krem z filtrem UV. „Ze słońcem Ci do twarzy. Niech rozpromienia Twoje marzenia”, wyszeptałam Ci do ucha i oparłam moją głowę na Twoim ramieniu.

Prosto z serca,

Magda

Tags:
Magda Netkowska
magda@magdanetkowska.com
2 komentarze
 • Karolina Karnecka
  Posted at 22:30h, 20 kwietnia Odpowiedz

  Dziękuję za ten piękny spacer :*

  • Magda Netkowska
   Posted at 09:22h, 21 kwietnia Odpowiedz

   To ja dziękuję, że znalazłaś dla nas czas! I mam nadzieję, że zabrałaś z tego spaceru wszystko, co było Ci potrzebne. Ściskam.

Post A Comment