Nie mam w co się ubrać!? O tym, dlaczego Twoja szafa „nie chce” współpracować i jak temu zaradzić.

Ile razy w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdarzyło się Tobie stanąć przed własną szafą bez pomysłu na to, co ubrać? Raz? Dwa? A może regularnie doświadczasz uczucia bezradności, które wywołuje zawartość Twojej garderoby? Bo nie znajdujesz tam tego, czego w tym momencie potrzebujesz.

Mój blog ma jedną prostą zasadę – szczerość, szczerość i więcej szczerości. Przyznaję, że syndrom – nie mam co na siebie włożyć spotykał i mnie. Zwłaszcza przez ostatnich kilka miesięcy moja szafa była trudna we współpracy. Intensywny czas, w którym postawiłam sobie nowe cele i opracowałam plan rozwoju mojej firmy. Zobacz, znalazłam autentyczny styl i dodatki, które pokazują mój charakter, poznałam swoje kolory, a i tak miałam problem, żeby znaleźć dla siebie odpowiednie stylizacje.

Kilka tygodni temu usiadłam przed komputerem i zaczęłam szukać odpowiedzi na pytanie – Dlaczego nie mam co na siebie włożyć?

Dosłownie to wpisałam w wyszukiwarkę.

Okazało się, że nie ma odpowiedzi! 😲 Pojawiły się poradniki, jak efektywnie posprzątać szafę, jak ubierać się do pracy, co ubrać na wesele (to było zabawne!), ale nigdzie nie było informacji o tym, dlaczego przy pełnej zawartości szafy nie potrafię znaleźć odpowiedniej stylizacji. „Houston mamy problem”. 🤬 

Podjęłam wyzwanie! Wróciłam do początku, a więc do materiałów i notatek, które pomagają mi podczas pracy z kobietami. Prześledziłam każdy etap drogi do własnego stylu, przebrnęłam przez proces planowania garderoby i EUREKA! Znalazłam odpowiedź na pytanie – dlaczego nie mam w co się ubrać!!!!

Jeżeli zawartość Twojej szafy nie idzie w parze ze zmianami, które zachodzą w Twoim życiu, to pojawia się konflikt interesów! Stara Ty vs Nowa Ty.

W momencie, w którym przechodzisz zmiany, mogą być to zmiany na polu zawodowym lub prywatnym, zmieniają się także Twoje potrzeby. Jest to normalny proces związany z rozwojem osobistym. Stare, sprawdzone stylizacje nie będą dłużej zdawały egzaminu. Problem ze znalezieniem rzeczy do ubrania paradoksalnie oznacza, że poszłaś do przodu!

Podobnie było ze mną. Dostosowałam szafę do aktualnego stanu rzeczy, wzięłam pod uwagę rozwój biznesu, ale znowu zagrałam bezpiecznie! 😠 Przespałam moment, w którym moje plany mocno ewoluowały. Zamiast przeprowadzać metamorfozy – będę uczyć stylu. To jest odważne zadanie, które wymaga większego nakładu pracy, ale w konsekwencji przyniesie lepsze rezultaty i zaowocuje u kobiet większą pewnością siebie i świadomością własnych potrzeb.

Jeżeli stoisz przed szafą, w której wiszą Twoje ubrania i nie możesz znaleźć odpowiedniej stylizacji to znaczy, że zmieniły się Twoje potrzeby i czas na zmiany.

Co zrobić w takiej sytuacji? Przybij sobie wewnętrzną piątkę za to, że poszłaś do przodu! Zacznij od nagrodzenia siebie za swój osobisty sukces. 👏

Czas na dobry plan! – Czasami wydaje mi się, że plan to moje drugie imię. Potrzebujesz wiedzieć:

 1. Co aktualnie dzieje się w Twoim życiu?
 2. Co zmienia się w Twoim życiu?
 3. Kim będziesz po wprowadzeniu tych zmian?

To jest najważniejsze! Bez tej wiedzy będziesz czuć się zagubiona pośród ubrań, które NIE SPEŁNIAJĄ JUŻ SWOJEJ ROLI. I co dalej? Wszystko do wymiany? Absolutnie NIE. Jako osoba świadoma zagrożeń, jakie niesie za sobą konsumpcyjny tryb życia, podam Ci kilka sposób na to, jak poradzić sobie w tej sytuacji.

Masz przygotowany plan – wiesz, że np. awans w pracy, który się szykuje, będzie wymagał od Ciebie bardziej wyważonego wizerunku (dobrze skrojone ubrania) i większej pewności siebie (dobrej jakości materiały). Najlepiej zacząć od własnego podwórka.

Co masz w swojej szafie?

Piszę to absolutnie serio. Często nie zastanasz się nad tym, co masz w szafie. Wertujesz ubrania w poszukiwaniu skarbu. Kiedy wiesz, czego potrzebujesz, to łatwo ocenisz, które ubrania nie spełnią swojego zadania. Zwróć szczególną uwagę na jakość Twoich ubrań. Być może wystarczy kilka krawieckich przeróbek np. skrócenie, zwężenie, wymiana zamka, guzików, doszycie koronki. Dobrej jakości ubrania obronią się zawsze. Wystarczy odrobina fantazji.

Co mają w szafach koleżanki?

Niedawno pisałam o sile przyjaźni z kobietami (Jeżeli nie czytałaś, to koniecznie nadrób zaległości: https://magdanetkowska.com/sila-kobiecej-przyjazni/ ). Jeżeli myślisz, że Twoje przyjaciółki nie mają tego problemu, jesteś w błędzie! 😋 Polecam zorganizować babskie spotkanie. Nie dość, że fajnie spędzicie czas, to jeszcze każda z Was ma szansę upolować coś do swojej szafy. Nawet jeżeli różnicie się wzrostem lub rozmiarem, to i tak warto zorganizować spotkanie! Naprawdę nie wiesz, co mają w szafach Twoje koleżanki.

Poszukaj inspiracji na Pinterest

Jeżeli aktualna garderoba nie spełnia Twoich potrzeb, to nie możesz zakładać, że jedna wizyta w centrum handlowym załatwi sprawę. Nie chodzi o to, żeby kupić cokolwiek np. kolejną marynarkę, czy buty. Chodzi o przemyślenie, znalezienie odpowiedniego kroju, marki, koloru. Pinterest to nieskończone źródło inspiracji! Potrzebujesz wyglądać bardziej profesjonalnie? Chcesz wyglądać bardziej kobieco? Zmieniłaś priorytety i wymieniasz szpilki na trampki? Na Pinterest zobaczysz niezliczoną ilość różnych propozycji, które pomogą Ci zrozumieć, czego potrzebujesz.

Znajdź swój Second-Hand

Są różne opinie na temat second-handów. Rozumiem obawy niektórych kobiet. Czasami w głowie pozostaje obraz brudnych i zakurzonych ciuchlandów z lat 90-tych. Ale czasy się zmieniły i również second-handy poszły z duchem czasu. Jest vintage odzież online, która umożliwia upolowanie nietuzinkowych i ponadprzeciętnych elementów garderoby. Jest markowa odzież, która umożliwia upolowanie dobrych gatunkowo ubrań w okazyjnej cenie. Mając szeroką gamę urządzeń parowych, pralni i dodatkowych funkcji, które posiadają nowoczesne pralki, nie trzeba martwić się o higieniczność zakupów.

Oto kilka moich propozycji:

https://www.rebelle.com/en

https://theluxurycloset.com/

 • Klamoty – Gdańsk
 • Fajna sztuka – Gdańsk
 • Szafa Gra – Warszawa
 • BRC Vintage – Warszawa
 • Kolorowe nastroje – Kraków
 • Sito Vintage Shop – Kraków
 • Flaming – Kraków
 • Noonah Store – Poznań
 • Portobello – Poznań
 • Kresz- Wrocław

Znajdź marki, które spełnią Twoje oczekiwania

Masz wybór! Lista marek dostępnych na rynku jest tak długa, że każdy znajdzie coś dla siebie. Chcę przekonać Cię do tego, żebyś zaczęła zwracać uwagę na ubrania, które nosisz i marki, które wspierasz. Jeżeli przekroczyłaś już magiczną granicę 30 + to znaczy, że Twoje zainteresowanie powinno pójść w stronę marek, które szyją ubrania dla kobiet, a nie młodzieży. Kobieta ma wyższe oczekiwania względem ubrania niż nastolatka. Ma też zasobniejszy portfel, więc nie widzę powodu, dla którego trzeba oszczędzać na jakości.

Dobrze też dowiedzieć się więcej na temat samej marki – jej historii, misji, miejsca, w którym szyje ubrania, materiałów, których używa. Twoje wybory mają wpływ na to, co dzieje się na świecie. Pamiętaj o tym! Na naszym rynku mamy wiele ciekawych marek odzieżowych, które kultywują dobre praktyki – są wypłacalne, wykazują troskę o środowisko, produkują unikalne rzeczy, stosują materiały dobrej jakości.

Przygotowuję materiał, który będzie w pełni poświęcony markom odzieżowym, w których misję głęboko wierzę i których działanie na rynku jest przykładem świadomości i dobrych praktyk biznesowych. Stay tuned! ❤

Masz wpływ na to, co dzieje się w Twojej szafie. Jeżeli czujesz, że kierunek, w którym idziesz zaczyna mijać się z jej zawartością – czas na zmiany. Nie bój się nowych wyzwań. Nie bój się zmian. Zasługujesz na wszystko, co najlepsze.

Dziękuję, że jesteś.

We got the power!

Powered by love,
Magda

P.S. Mój autorski elementarz szafy po 30-stce pomoże Ci opracować strategię rozwoju Twojego stylu. Klikasz, ściągasz i wyglądasz 🙂 ↠ Elementarz szafy po 30-stce

Magda Netkowska
magda@magdanetkowska.com
No Comments

Post A Comment