Jak Kupować Ubrania podczas Wyprzedaży? Potrzebny Ci plan!
Wyprzedaż sezonowa bez dobrego podejścia rujnuje budżet i zawartość szafy. Pomogę Ci stworzyć system zakupowy, który będzie pracował dla Twojego stylu!
ubrania, ciuchy, stylistka osobista, wyprzedaże sezonowe
16058
post-template-default,single,single-post,postid-16058,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Jak przeżyć wyprzedaże i nie zwariować?

Dzisiaj miał być zupełnie inny post, ale kiedy usiadłam przed klawiaturą, poczułam potrzebę poruszenia bardzo, ale to bardzo ważnego tematu – WYPRZEDAŻE. Dlaczego? Wiem, ile pieniędzy rocznie tracisz na nietrafione zakupy… A ja dbam nie tylko o Twój styl, ale i o Twój portfel. Wolę, żebyś kupiła mniej, ale w pełni trafionych rzeczy. To jak, zaczynamy?

Jest jakaś magiczna siła w słowie WYPRZEDAŻ. Na samą myśl o niższej cenie kolana robią się miękkie, pojawia się ekscytacja, bo przecież kupujesz za mniej! Niższa cena powoduje, że jesteś bardziej skłonna wydać pieniądze. Usprawiedliwiasz się rabatem, który widnieje na metce i często tłumaczysz sobie, że robisz właśnie interes życia…

Tak, tak, znam to i ja! Na szczęście nikt tu nikogo nie ocenia 🙂 Dobrze pamiętam, jak czekałam na wyprzedaże i brałam prawie wszystko, co było w moim rozmiarze. Na szczęście człowiek uczy się na błędach. Na szczęście masz mnie – personalną stylistkę, która zaraz pomoże Tobie okiełznać wyprzedaż.

Po pierwsze, wyprzedaż nie oznacza zakupu za darmo. Płacisz co prawda mniej o 10, 20, może nawet o 70%, ale wciąż wydajesz swoje pieniądze. Każde ubranie, którego nie nosisz jest stratą pieniędzy. Pamiętaj o tym, zawsze. Doskonale rozumiem euforię, którą potrafi wywołać obniżona cena, ale też wiem, ile radości sprawiają przemyślane zakupy i szafa wypełniona ubraniami do noszenia…

Po drugie, odpowiedz sobie szczerze na pytanie – ile ubrań właściwie potrzebujesz? Żadna kobieta nie potrzebuje przebierać się 10 razy dziennie, a ilość ubrań nie świadczy o stylu i jakości wyglądu. Nie ma takiej ilości ubrań, od której zaczyna się szczęście. Nie ma takiej ilości ubrań, od której poczujesz się piękniejsza. Nie musisz aktualizować swojej szafy co sezon o nowe kolekcje.

Skup się na sobie i wsłuchaj się w siebie.

Twój autentyczny styl nie potrzebuje dodatkowych atrakcji. Twój autentyczny styl potrzebuje wsparcia i konsekwencji 🙂 Wszystko opiera się na jednej czynności, o której często zapominamy (zwłaszcza w przypadku wyprzedaży). O jakiej czynności mowa? Oczywiście o planowaniu.

Zaplanuj swoje zakupy! Bądź jak profesjonalna stylistka i podejdź do zakupów zadaniowo. Wyprzedaż nie oznacza, że musisz coś kupić. Wyprzedaż oznacza, że dostajesz szansę dopełnienia swojej garderoby ze zniżką. Jeżeli zrobisz to metodycznie (planujesz), to zyskasz nie tylko wspaniałe ubrania, ale też więcej pieniędzy w portfelu.

Zacznij od dokładnego przejrzenia swojej szafy. Jestem pewna, że znajdziesz tam kilka frustrujących elementów, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. Zaraz za nimi plasuje się kolejka ulubionych ubrań, które nosisz na okrągło i uwielbiasz w każdym wydaniu, a na samym końcu ubrania, na które lubisz patrzeć, ale nie wiesz, z czym je łączyć. Mam rację?

Uznając, że eliminujesz przypadkowe ubrania ze swojej szafy i skupiasz się tylko na pozostałych ubraniach, to możesz zacząć planować swoje zakupy. Zastanów się, których ubrań brakuje w Twojej szafie? Może masz za mało marynarek, albo niewystarczającą liczbę sukienek na lato? Może brakuje Ci bawełnianych T-shirtów, które możesz łatwo wkomponować w każdą stylizację. Wyprzedaże to dobry czas na takie zakupy. Zapisz na kartce wszystkie elementy garderoby, które od razu przyjdą Ci do głowy.

Kiedy wiesz już, czego będziesz szukać, skup się na detalach. Im więcej szczegółów, tym lepiej! Weź pod uwagę swój autentyczny styl i typ sylwetki, który posiadasz. Skup się na modelach – jeżeli spódnica to lepiej midi czy mini? Jeżeli sukienka to kopertowa czy mini? Jeżeli bluzka to z jakim dekoltem? Kiedy czujesz się najlepiej? Znajdź kolory, których brakuje w Twojej szafie, a które chciałabyś nosić.

Ważne jest to, żebyś szukała konkretnych ubrań, a nie rozglądała się po sklepach w poszukiwaniu inspiracji… Impulsywne zakupy nie spowodują, że Twoje życie zmieni swój bieg. Impulsywne zakupy nie spowodują, że Twoje zmartwienia odejdą w siną dal. Impulsywne zakupy nie naprawią tego, co Cię dręczy na co dzień. Zaufaj mi, próbowałam nie raz. Zakupy nie są sposobem na rozwiązanie problemów. NIGDY.

Jeżeli posiadasz już listę rzeczy, których potrzebuje Twoja szafa, to możesz korzystać z promocji w najlepszy możliwy sposób. Używając filtrów i eliminując ubrania, które nie odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Jesteś świadomym konsumentem, który nie zawraca sobie głowy niepotrzebnymi wieszakami… Ta pozornie mozolna praca związana z planowaniem, pozwoli Ci skrócić czas spędzony na zakupach przynajmniej o połowę.

Poza tym każda z nas ma już swoje ulubione sklepy, które lubi odwiedzać. Pamiętaj o tym podczas promocji! Ty, Twój portfel, Twoja szafa i Twój styl jesteście tego warci!

Mam nadzieję, że jesteś bojowo nastawiona do tematu zakupów! Wyprzedaże są potrzebne i nie ma nic fajniejszego, niż upolowanie wymarzonej sukienki o połowę taniej, ale niech to będzie sukienka, którą będziesz nosić, a nie kolejny niepotrzebny element, który będzie tylko zbierać kurz w Twojej szafie.

Jeżeli uważasz, że niedostatecznie wyczerpałam temat wyprzedaży, to pisz śmiało! Jestem ciekawa Twojej opinii. Tymczasem ściskam Cię serdecznie. Dziękuję, że jesteś. Moja praca ma sens tylko dzięki Tobie 🙂

Ściskam Cię mocno! Niech moc będzie z Tobą piękna!

Powered by love,
Magda

Magda Netkowska
magda@magdanetkowska.com
No Comments

Post A Comment