Różowo mi! Czy warto zaufać różowemu i wprowadzić go do swojego stylu?!

Różowo mi! Czy warto zaufać różowemu i wprowadzić go do swojego stylu?!

Mam tyle do powiedzenia, że nie wiem, od czego mam zacząć! Trochę tak, jakbym miała na raz śmiać się i płakać. Czuję, że wokół różowego narosło tyle stereotypów, że chciałabym to wszystko dzisiaj odkręcić. Dlatego proszę Cię o jedno. Przeczytaj ten wpis do końca i kliknij aktywne linki, które znajdziesz w tekście. 🙃 Jeśli chcesz wykluczyć ten kolor z Twojej listy, zrób to, wiedząc, co tracisz.

Różowy ma dla Kobiety szczególną moc i znaczenie. Nie jest to kolor dedykowany małym dziewczynkom, choć niestety tak się powszechnie przyjęło. Różowy to kolor miłości ❤️, którą darzysz siebie, innych, a także otaczającą Cię naturę. To także symbol Kobiecości. Dwa mocne symbole, które przejawiają się zarówno w intensywnych i pastelowych odcieniach. Kolor, którego właściwości mają pozytywny wpływ na wszystkie aspekty Twojego życia, ponieważ pomaga Ci współodczuwać sytuacje, które dzieją się wokół Ciebie. Empatia, miłość, kobiecość. Trzy podstawowe filary, które powodują, że chcesz mieć go blisko siebie i zbudować z nim relację już jako dorosła Kobieta. Świadomie i na własnych zasadach, a nie na wzorcach, które wtłoczyli Tobie dorośli. Oto co jeszcze kryje się pod kolorem różowym:

 • kolor bezinteresowności
 • gotowość do bezgranicznej miłości, nie myl proszę z naiwnością
 • pozwala otworzyć się osobom, które mają trudności z zaufaniem 
 • wyzwala empatię, która pomaga dostrzec więcej rzeczy w Tobie i dookoła Ciebie
 • wpływa na podejmowanie decyzji, bo przybliża Cię do własnego serca
 • kolor dobroci i czułości – zostało udowodnione badaniami, że zmniejsza tendencję do agresywnego zachowania
 • symbolizuje wyrozumiałość, która przejawia się akceptacją siebie i innych
 • kolor intuicji i głosu serca
 • doskonale podkreśla to, co w Tobie delikatne, a przy tym niebanalne
 • wprowadza ciepło i poczucie komfortu 
 • kolor optymizmu i pozytywnego myślenia – podnosi na duchu 

Skoro tak bardzo kochamy ten kolor u dzieci, dla których chcemy najlepiej na świecie, to dlaczego kompletnie pomijamy go u siebie?

Różowy może kojarzyć się z dzieciństwem, ale to nie oznacza, że jest przeznaczony tylko dla dzieci. Owszem, jeśli przeciągniesz w drugą stronę, czyli przesadzisz, to może oznaczać, że potrzebujesz i szukasz akceptacji oraz uwagi. Możesz zostać odebrana za dziecinną. Ale to tylko w momencie, w którym jest go za dużo i za intensywnie! Dlaczego więc rezygnować z jego dobroci, ciepła i miłości? Dlaczego pozbawiać się uczuć, emocji i zachowa, które są nam tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach? Im bardziej otworzysz się na ludzi, tym więcej wspaniałych momentów będziesz doświadczać.

Różowy jest kolorem walki z rakiem piersi. Różowa wstążka jest oficjalnym znakiem rozpoznawczym, którym posługują się organizacje, ludzie i firmy, które działają na rzecz walki z rakiem piersi. W tym miejscu chciałabym zrobić krótką pauzę i zapytać się, kiedy ostatni raz wykonałaś USG piersi lub mammografię? Badanie zaleca się raz na rok i my Kobiety nie możemy o nim zapominać! Jak najwcześniejsze wykrycie choroby zwiększa szanse na powrót do zdrowia.❤️  Wracamy do tematu… Przygotowałam dla Ciebie zestawienie najpopularniejszych odcieni, które najczęściej występują w kolekcjach modowych. Znajdziesz je również w swoich ulubionych kosmetykach. Osobiście uwielbiam różowe pomadki, które bardzo często nakładam na usta, kiedy chcę ocieplić swoją stylizację. Trudno nie uśmiechnąć się na widok różowego. 😊

odcienie koloru różowego

Ciemniejsze odcienie są bardziej sensualne, drapieżne i Kobiece. Jasne, pastelowe i pudrowe odcienie wyrażają empatię i ciepło. Który odcień różowego przemawia do Ciebie najbardziej? Jeśli nie wiesz, w jaki sposób połączyć różowy, brakuje Ci inspiracji lub po prostu nie jesteś jeszcze do końca przekonana, to czym prędzej wskakuj na tablicę Pinterest, gdzie czekają stylizacje pełne kolorów. Nie ma koloru, z którym różowy prezentowałby się źle. Oczywiście, nie musisz być fanką każdej stylizacji. Chodzi o to, żeby zaprezentować szerokie możliwości, jakie daje Ci kolor różowy.

Mówiąc o różowym, chcę wspomnieć o kamieniu kwarc różowy, który nazywany jest także kamieniem miłości. Kamień, który promieniuje delikatnością i Kobiecością. Przybliża Cię do siebie i innych, a także wpływa kojąco na Twoje samopoczucie. Energia kwarcu różowego pozwala dostrzec intencje innych osób. Kwarc różowy możesz dostać w postaci naturalnej – oszlifowanego lub nieoszlifowanego kamienia. Jest używany do produkcji biżuterii, a także jest kamieniem używanym podczas medytacji wgłąb serca. W połączeniu z misami tybetańskimi wytwarza energię, która dociera do Twojego serca.

Jeśli chcesz otworzyć się na miłość, chcesz zaakceptować to, kim jesteś i jesteś gotowa dostrzec Wielkie rzeczy, które są w Twoim życiu, pomoże Ci różowy kolor. Doświadczasz w życiu różnych sytuacji i stanów emocjonalnych, na które trzeba sobie pozwolić. Każde doświadczenie niesie naukę i osobistą lekcję, która może pomóc Tobie znaleźć więcej prawdy w sobie. Dokładnie tak samo jest z kolorami. Daj sobie czas, pomyśl, w jakim miejscu w życiu aktualnie jesteś i pozwól sobie pomóc.

Kolory czekają na Ciebie i są bardzo cierpliwe. 🙂 

Na sam koniec zapraszam na mój kanał YouTube, gdzie czeka na Ciebie kolejny film z serii o kolorach. Nie powiem, który odcień wzięłam dziś na tapetę, ale zdradzę Ci jeden mały sekret. Totalnie odleciałam przy kręceniu i powtarzałam go prawie dziesięciokrotnie! Jego połączenia z innymi kolorami dodały mi tyle radości i wdzięczności, że trudno mi było przekazać to słowami. Także proszę Cię o odrobinę wyrozumiałości.❤️ Gdybyś wiedziała, co się ze mną dzieje, kiedy doświadczam tych wszystkich kolorów. Kliknij i wskakuj na kanał. 

Za tydzień zapraszam Cię do fioletowej krainy duchowości i wyrafinowanej elegancji. Będzie bardzo szykownie! Także zostawiam Cię z głową pełną różowych pomysłów na siebie. Nie koniecznie musisz patrzeć na świat przez różowe okulary. Dziękuję, że jesteś.🙏

Powered by love,

Magda

P.S. Zdjęcie dzisiejszego wpisu pochodzi z Unsplash i wykonał je Ian Dooley sadswim.com

Magda Netkowska
magda@magdanetkowska.com
No Comments

Post A Comment