trzy kobiety leżące obok siebie na trawie

Siła kobiecej przyjaźni. Dlaczego kobiety powinny trzymać się razem?

Gdybym miała pojechać na bezludną wyspę i zabrać ze sobą jedną osobę, to wybrałabym moją przyjaciółkę. Żadna więź nie wniosła do mojego życia tyle prawdy i dobra, ile więzi z kobietami. Kobieca przyjaźń odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowej równowagi emocjonalnej. Ma też bezpośredni wpływ na to, jak wyglądasz.

Był taki czas w moim życiu, kiedy myślałam, że przebywanie z facetami jest lepsze, niż trzymanie się z kobietami. To było jakieś 10 lat temu, kiedy wydawało mi się, że znam receptę na życie. Z biegiem lat poczułam na własnej skórze, jak wspaniałym doświadczeniem jest prawdziwe zaufanie i więź, którą zbudowałam z moimi przyjaciółkami.

Prawda jest taka, że mężczyzna nie zrozumie Cię tak, jak kobieta, dlatego relacje damsko-damskie odgrywają tak ważną rolę. To właśnie kobieca przyjaźń wpływa na Twoją pewność siebie – Twoja przyjaciółka powie Ci prawdę, doda Ci odwagi, podpowie cenne wskazówki i pozwoli się wygadać, nawet jeżeli to, co mówisz nie bardzo ma sens – wiesz, o czym pisze, prawda?:) I tego nie przebije nic!

 

Właśnie dlatego kobiety, które pielęgnują swoje kobiece przyjaźnie, czują się bardziej kobieco i mają mniej kompleksów związanych z urodą. Obcując z kobietami, które są Twoją inspiracją, dużo chętniej i odważniej odkrywasz siebie i swoje potrzeby. Poczucie zrozumienia i akceptacji sprawia, że czujesz się piękniejsza! Dzięki temu chętniej i odważniej próbujesz nowych rzeczy. Wiesz, że nie jesteś sama.

Ale to nie wszystko! Oto kilka faktów, które zostały potwierdzone naukowo:

Badania przeprowadzone przez UCLA School of Medicine w Kalifornii wykazały, że kiedy przebywamy w otoczeniu kobiet, które lubimy, to nasze ciała produkują oksytocynę – hormon miłości, który wyzwala potrzebę bliskości i silne przywiązanie. Hormon ten pozwala skutecznie walczyć ze stresem!

Kobiety, które pielęgnują kobiece przyjaźnie żyją dłużej.

W magazynie „Journal of Clinical Oncology” opublikowano badania, które wykazały, że kobiety we wczesnym stadium raka piersi mają 4-krotnie mniejsze szanse na przeżycie, jeżeli nie posiadają silnie rozbudowanych więzi z kobietami. Ten dobroczynny wpływ przyjaźni był odczuwany bez względu na to, czy przyjaciółki były blisko, czy daleko.

Pracuję z kobietami i widzę, że największy brak akceptacji dotyczy kobiet, które czują się samotne i nie mają wsparcia innej kobiety. Największe poczucie bezradności i bezsilności towarzyszy kobietom, które nie potrafią zaufać innym kobietom. Dzieje się tak dlatego, że obawy i lęki, które wzbudza w Tobie druga osoba są odzwierciedleniem Twoich własnych negatywnych emocji.

Jeżeli chcesz odkryć w sobie kobiecość, jeżeli chcesz poczuć się swobodnie ze swoim ciałem, jeżeli zależy Tobie na stylu, który pokaże Ciebie, to zaufaj mi i innym kobietom. Masz osobowość, która może pozytywnie wpłynąć na inne kobiety. Masz zdolności, które mogą zainspirować inne kobiety. Jesteś potrzebna.

Szanuję Ciebie i Twoje ciało.
Potrzebuję Ciebie i Twojej osobowości.
Ufam Tobie i Twoim emocjom.

Chciałabym, żebyśmy okazywały sobie wsparcie i zrozumienie. Chciałabym, żebyśmy były dla siebie miłe. Chciałabym, żebyśmy wśród innych kobiet czuły się silne i piękne. Bez względu na to, czy jesteśmy w związkach, czy też jesteśmy singielkami. Chciałabym, żeby kobieta doceniała kobietę.

Nie zwlekaj! Możesz zacząć już dziś. Jeżeli do tej pory nie znalazłaś wsparcia wśród innych kobiet, to nic straconego! Być może w pracy są kobiety, które chciałabyś poznać bliżej. Być może podczas lunchu spotkasz kobietę, która Cię zaintryguje i zaczniecie rozmawiać. Jeżeli wyjdziesz z inicjatywą, to spotkasz się z tym samym. Pamiętaj, że będzie to dla Ciebie nie tylko wspaniała odskocznia od codzienności, ale też kolejny krok na drodze do własnego stylu.

Korzystając z okazji chciałabym podziękować wspaniałym kobietom, które budują jeden z kluczowych filarów mojego życia. Dostałam od nich niezliczone ilości wsparcia, ogromną miłość i zrozumienie. Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy – jesteśmy razem. To dzięki nim mam odwagę i robię swoje. Uwielbiam te kobiety w moim życiu 🙂

Ja i moje przyjaciółki
Ja i moje przyjaciółki

Ściskam Cię mocno. Niech moc będzie z Tobą piękna!

Powered by love,
Magda

P.S. Są takie ubrania, które pozwolą Ci zbudować nowy styl. Przygotowałam dla Ciebie listę ubrań, które pomogą Tobie przekształcić zawartość szafy w mocny styl.Elementarz szafy po 30-stce

Magda Netkowska
magda@magdanetkowska.com
No Comments

Post A Comment